ساماندهی سرویس مدارس یکی از اولویت های سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری نیشابور
ساماندهی سرویس مدارس یکی از اولویت های سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری نیشابور

ساماندهی سرویس مدارس یکی از اولویت های سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری نیشابور
با توجه به آخرین ویرایش ایین نامه مدیریت سرویس مدارس و صدور دستورالعمل آن از جانب وزارت خانه های کشور و آموزش و پرورش در سال ۹۷ مدیریت تشکیل و ساماندهی سرویس مدارس به سازمان های حمل و نقل شهرداری سپرده شده است.
اسماعيل قندهاري دبیر کارگروه ماده ۱۸ با موضوع مدیریت سرویس مدارس در این زمینه افزود:
از ابتدای سال ۱۳۹۷ کارگروه سرویس مدارس با تشکیل جلسات منظم و با حضور اعضا من جمله آموزش و پرورش نسبت برنامه ریزی سرویس ها و برای اولین مرتبه رتبه بندی شرکت های حمل و نقلی اقدام نموده است.
خوشبختانه با پیگیری انجام شده از سوی سازمان و اقدامات عملی اتحادیه تاکسیرانی های کشور برای نخستین بار در کشور مدیریت الکترونیکی سرویس مدارس "سامانه سپند" شامل ثبت نام و نظارت بر عملکرد رانندگان ایجاد و توسط سازمان حمل و نقل شهرداری نیشابور در حال اجراست.
در همین راستا و در گام بعدی نرم افزار موبایلی سرویس مدارس نیز جهت کاهش نگرانی ها و رصد و کنترل والدین بر نحوه تردد خودروی حامل فرزندانشان تهیه و در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت.
قندهاری ادامه داد: یقینا بدون تایید سازمان و ثبت نرم افزاری، مدیران مدارس اجازه نخواهند داشت تا با افراد حقیقی و غیر مجاز برای حمل و نقل دانش‌ آموزان قرارداد منعقد نمایند.
رسیدگی به تخلفات مرتبط نیز بر عهده تیم میدانی کارگروه و در ادامه کمیسیون انضباطی سازمان خواهد بود که فلوچارت های مرتبط برای تدقیق نظارت بر عملکرد خودروها و شرکت ها تدوین شده است.
با توجه به حساسیت خدمات سرویس مدارس، امسال رانندگان سرویس مدارس ملزم به گذراندن دوره های آموزشی اخلاق حرفه ای است که لازمه فعالیت و اخذ مجوز کسب امتیاز لازم در آزمون های مرتبط است.
حسب این که جمعیت قابل توجهی از دانش آموزان از سرویس مدارس استفاده می نمایند هر مدرسه و واحد آموزشی چنانچه رضایتی از شرکت یا راننده نداشته باشد، در هر مرحله می‌تواند قرارداد را فسخ کند.
در همین راستا کنترل مداوم سرویس های مدارس فاقد مجوز روزانه توسط تیم های بازرسی سازمان حمل و نقل صورت پذیرفته تا فرآیند اخذ مجوزات توسط راننده طی شود.
قندهاری افزود: با توجه به اینکه مدت زمان سپری شده دانش آموزان در سرویس خود می تواند به عنوان یک کلاس آموزشی خاص عمل نماید حساسیت و کنترل مداوم و دقیق یک ضرورت است که امیدوار هستیم در سال تحصیلی پیش رو با همکاری بیش از پیش سایر اعضای محترم کارگروه و علی الخصوص آموزش و پرورش، پلیس محترم راهور و انجمن اولیا دانش اموزی شاهد بهبود کیفیت سرویس مدارس و ایجاد فرآیندهای الکترونیکی در این زمینه در شهر نیشابور باشیم.

روابط عمومی سازمان مدیریت حمل ونقل بارومسافرشهرداری نیشابور

پیوستها :

دیدگاه

0 دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سامانه حمل و نقل بار و مسافر نیشابور می باشد.

طراحی و توسعه توسط مدیریت فاوا شهرداری نیشابور